Warsztaty Pisania

Od 2014 roku prowadzę Warsztaty Pisania, ale zanim trafiłem na „Niebezpieczne pisanie”…

Zaczynałem pisać jako samouk. Żyłem w przeświadczeniu, że pisarz to stworzenie, które zamyka się przed światem. Przy pomocy wrodzonego talentu, natchnienia weną – paląc paczkę papierosów – pisze książki.
Zaczynałem pisać jako samouk. A do tego byłem strasznym idiotą.

Szukałem warsztatów, które nauczą mnie czegoś nowego, zainspirują;
Trafiłem na krótkie porady na temat pisania udostępniane przez moich ulubionych autorów i w końcu wszedłem na stronę na której Tom Spanbauer napisał:
„If you asked my mother how she made pie crust, she never said a word. Instead, she just lifted her hand and rubbed her fingers against her thumb. That’s the way it is for me and teaching. It has a feel…”

Skontaktowałem się z autorem, ze świetnym człowiekiem, który opowiedział mi o swoich warsztatach „Dangerous Writing”. Zainspirował. Pokazał, że pisanie jest sztuką obserwacji – ludzi, otoczenia, ale też samego siebie. Napisał:
„Pamiętaj, aby pisać z wnętrza, z tego najbardziej skrytego przed światem miejsca, które na co dzień jest zbyt straszne abyś do niego zaglądał. Pisz o tym co doprowadza do szału, czego się boisz, co cieszy, co smuci. Postaraj się, aby twój tekst nie brzmiał jak „pisany” – pisz tak jak mówisz. Pamiętaj; opowiadasz historię. Pamiętaj też jaki jest główny sens i cel”.

Zbierałem kolejne porcję materiałów, ćwiczeń, narzędzi. Otworzyłem się na ludzi. Na pisanie – to niebezpieczne (mimo, że wcale nie powiązane z horrorem, mrokiem i tematyką grozy). Założyłem swoją pierwszą grupę z którą razem pracowaliśmy nad tekstami.

Od 2014 roku prowadzę Warsztaty Pisania – bazujące na technice „Dangerous Writing”, coverach tekstów na temat pisania stworzonych przez Chucka Palahniuka, dziennikarstwie Gonzo, własnych przemyśleniach i doświadczeniach.
Bezpłatne warsztaty i spotkania grupy odbywają się w Lublinie, ale mogą odbywać się równie dobrze w innych zakątkach Polski.

Jeśli też tworzysz, chcesz podzielić się wiedzą, podyskutować albo dopiero zaczynasz przygodę z pisaniem – odezwij się. I pamiętaj, aby pisać z wnętrza, z tego najbardziej skrytego przed światem miejsca… Pisz o rzeczach które Cię denerwują, które przerażają, które sprawiają radość – o tych rzeczach warto jest pisać, inne to tylko strata czasu. Napisz coś, co sam chciałbyś przeczytać.

Reklamy